www.gminarybno.pl

Drukuj

II wycieczka rowerowa 'w zgodzie z naturą'

Opublikowano 2017-07-27 11:21:50. Artykuł wyświetlono: 1318 razy.

Dnia 23.07.2017r. odbyła się II wycieczka rowerowa w „ZGODZIE Z NATURĄ”. Mimo deszczowej pogody uczestników wycieczki nie zabrakło. Wszystkim za udział w wycieczce bardzo dziękuję. W wycieczce uczestniczyło 50 osób.

Trasa wycieczki: Rybno, Grabacz, Kopaniarze, Rybno.( 13km)

Głównym celem wycieczki było:
- poznanie walorów krajoznawczo turystycznych gminy Rybno, rozwijanie wrażliwości na piękno otaczającej nas przyrody, rozwijanie sprawności fizycznej i umysłowej, propagowanie zdrowego stylu życia, integracja zespołu. Na trasie wycieczki uczestnicy w kolejności zatrzymywali się przy wyznaczonych punktach i pod kierunkiem p. Mariusza Sękowskiego, Jana Michalskiego z Nadleśnictwa Lidzbark, p. Mirosława Szczepańskiego – nauczyciela biologii i j. angielskiego, p. Piotra Hillar- właściciela gosp. ekologicznego i p. Justyny Podowskiej- druhny 18 DDW AŁSARTA działającej przy ZS Rybno uczestnicy mogli dowiedzieć się o ciekawostkach tych miejsc oraz zmierzyć się z rozwiązywaniem zadań. Za przekaz informacji i poświęcony czas serdecznie dziękuję.

Przystanki:
1. Sosna kołnierzykowata ( rozpoznawanie szyszek i liści drzew)
2. Punkt harcerski – szyfry
3. Gospodarstwo ekologiczne p. M. P. Hillar – młyn wodny
4. Jaz nad rzeką Wel
5. Grzyboparking – rozpoznawanie grzybów
6. Przystanek pod „ Krzyżem” - historia

Po zaliczonych przystankach w miejscowości Kopaniarze na wszystkich uczestników czekała pyszna zupa, bigos, ciasto drożdżowe, kawa, herbata. Dzięki uprzejmości sołtysa wsi Kopaniarze p. Czesława Mederskiego mogliśmy skorzystać z nowo powstałej altany wiejskiej. Za udostępnienie altany dziękuję. W czasie biesiadowania i integracji odbyły się konkursy wiedzowe dotyczące wiadomości z poszczególnych przystanków. Aktywność uczestników była bardzo imponująca. Za poprawne odpowiedzi uczestnicy otrzymali nagrody. Wśród uczestników również nagrodę otrzymał najstarszy oraz najmłodszy uczestnik wycieczki senior – p.Kunegunda Gorczyńska, junior – Marysia Rozentalska ( lat 5) oraz najliczniejsza rodzina P. Dąbrowscy - gratuluję.

NAGRODY UFUNDOWALI:
- STAROSTWO POWIATOWE W DZIAŁDOWIE
- GMINA RYBNO
- OŚRODEK SPORTU I REKREACJI W RYBNIE
- WELSKI PARK KRAJOBRAZOWY W JELENIU
- KATARZYNA PIOTR CHECHŁOWSCY
- MARIA RACZYŃSKA - RESTAURACJA „ŚWITEZIANKA”
- KRYSTYNA GONTARZ
- ALICJA PONIEWAŻ
- PIOTR HILLAR

Fundatorom również bardzo dziękuję.

Po wspólnej integracji dalej ruszyliśmy w drogę. Na metę dojechaliśmy cali i zdrowi. Nad bezpieczeństwem czuwali: Straż Pożarna i Policja z Rybna oraz pielęgniarka z Ośrodka Zdrowia w Rybnie p. Alicja Gerlach. Za okazaną pomoc serdecznie dziękuję.

Dziękuję kierownikom kolumn p.Ewie Golder, p.Annie, Andrzejowi Rogożyńskim, p.Krzysztofowi Anisiewiczowi oraz pracownikom OSiR w Rybnie za bezpieczne doprowadzenie grup do celu . Dziękuję pracownikom OSiR za upieczenie pysznych ciast drożdżowych, a p. Marii Raczyńskiej za obsługę, pyszny bigos i zupę pomidorową. Dziękuję Patrykowi Rolkowskiemu za oprawę muzyczną, a p.Rysiowi Modrzyńskiemu i p. Andrzejowi Jabłońskiemu za przywóz i odwóz ławek oraz stołów w wyznaczone miejsca.

Jeszcze raz wszystkim dziękuję za miła współpracę i mile spędzony czas. Do zobaczenia za rok!!!

POZDRAWIAM
HANNA BEM - KIEROWNIK OSIR RYBNO
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka