III Jesienny Leśny Rajd Rowerowy

Opublikowano 2012-10-08 08:14:44. Artykuł wyświetlono: 2047 razy.

W niedzielę, 30 września 2012r. miłośnicy jednośladów i aktywnego spędzania czasu w gronie rodziny już po raz trzeci spotkali się na organizowanym przez Szkołę Podstawową w Rybnie we współpracy z Nadleśnictwem Lidzbark rajdzie rowerowym.

Udział wzięło 140 osób z 46 rodzin. Trasa wiodła przez okoliczne lasy do Jeglii. Po drodze uczestnicy wykonywali zadania sprawnościowe, przyrodnicze i dotyczące właściwego rozwiązania sytuacji drogowej. Finaliści spotkali się na boisku przy Szkole Podstawowej w Jeglii, gdzie można było dzięki sponsorom - pani Marii Raczyńskiej i Marii Malinowskiej, zjeść grochówkę i nad ogniskiem upiec kiełbasę. Rodziny mogły wygrać drobne nagrody (pozyskane z Nadleśnictwa Lidzbark) rozwiązując wspólnie zagadki logiczne.

Nagrody główne w rajdzie otrzymali:

I miejsce:  Państwo Renata i Jan Michalscy z synami Marcinem i Jasiem;

II miejsce: Państwo Żaneta i Artur Kowalewscy z synem Kacprem;

III miejsce: Pani Grażyna Wiergowska z córką Katarzyną.

Rozlosowano również dwie nagrody dodatkowe, które ufundował uczestniczący w rajdzie wójt - pan Edmund Ligman. Otrzymali je Kacper Kowalewski i Michał Laskowski.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom, sponsorom, druhom z OSP w Jeglii za okazaną pomoc w organizacji rajdu.

źródło: sprybno.edupage.org, tekst: Anna Rykaczewska