Informacja dotycząca dowozu do punktu szczepień

Opublikowano 2021-01-15 13:15:34. Artykuł wyświetlono: 877 razy.

W związku z poleceniem Wojewody Warmińsko-Mazurskiego informujemy, że osoby zarejestrowane na szczepienia, nie mające możliwości dotarcia  do punktu szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 we własnym zakresie będą miały zapewniony transport do punktu szczepień.

Zgodnie z decyzją Wojewody Warmińsko-Mazurskiego transport przeznaczony będzie dla osób, które nie mają możliwości dotarcia do punktu szczepień we własnym zakresie:

• osób niepełnosprawnych, tj. posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami;
  • osób mających obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień, w przypadku miast poniżej 100 tys. osób, gmin miejsko-wiejskich oraz wiejskich;.

Potrzebę zorganizowania transportu można zgłaszać telefonicznie pod numerem 514 052 385

Punktem szczepień na terenie Gminy Rybno jest samodzielny Publiczny Gminny Zakład Opieki Zdrowotnej w Rybnie (ul. Zajeziorna 58)

Rejestracji na szczepienia można dokonać na trzy sposoby:
  • kontaktując się z punktem szczepień w Ośrodku Zdrowia w Rybnie - tel. 514 052 385 lub 515 865 288
  • telefonicznie – dzwoniąc na całodobową i bezpłatną infolinię – 989
  • elektronicznie – poprzez e-Rejestację dostępną na pacjent.gov.pl
Więcej informacji na temat rejestracji można znaleźć na stronie: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/rejestracja