www.gminarybno.pl

Drukuj

Informacja dotycząca gromadzenia bioodpadów

Opublikowano 2013-10-10 08:50:11. Artykuł wyświetlono: 2341 razy.

Szanowni Państwo, informujemy iż w okresie od 27 września 2013 r. do 07 maja 2014 r. odpady zielone i bioodpady nie podlegają segregacji. W tym czasie można je gromadzić razem z odpadami zmieszanymi (komunalnymi).

W wyżej wymienionym okresie nie należy gromadzić bioodpadów w sposób dotychczasowy - tj. do brązowych worków, gdyż do dnia 07.05.2014 worki te nie będą odbierane. Do tego czasu bioodpady należy wyrzucać do pojemnika na odpady komunalne.

Bioodpady - odpady zwane również odpadami organicznymi to wszelkie powstające na co dzień odpady do których zaliczamy przede wszystkim: resztki żywności, rośliny doniczkowe i cięte kwiaty, fusy od kawy czy herbaty, skorupki jaj, obierki i.t.p.
 
Odpady zielone - są to odpady pochodzące z kwietników, ogródków przy domowych, działek czy sadów i dużych ogrodów. Należą do nich: kwiaty, gałęzie, łodygi roślin, liście, skoszona trawa, zgniłe owoce.
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka