Informacja Zakładu Gospodarki Komunalnej

Opublikowano 2019-12-23 10:41:01. Artykuł wyświetlono: 932 razy.

Zakład Gospodarki Komunalnej w Rybnie Sp. z o.o. informuje wszystkich odbiorców wody korzystających z sieci wodociągowej wodociągu publicznego Rybno, iż od dnia 20.12.2019 r. do sieci wprowadzana jest woda uzdatniona.

W dniu 17.12.2019 r. zostały pobrane próbki wody na Stacji Uzdatniania Wody w Rybnie.

W dniu 20.12.2019 r. na podstawie otrzymanych wyników badań można stwierdzić, iż wprowadzona obecnie do sieci wodociągowej woda spełnia wymagania sanitarne pod względem mikrobiologicznym.

Nadmieniam, iż powinna już nastąpić poprawa ciśnienia wody.

Za wszelkie utrudnienia związane z modernizacją SUW przepraszamy .

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia życzymy Wszystkim zdrowych i radosnych oraz spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku 2020 .

inż. Marek Wilbrandt

WYJAŚNIENIE DO INFORMACJI

W związku z pojawiającymi się często pytaniami dotyczącymi wyjaśnień na temat wody uzdatnionej w sieci wodociągowej, informuję co następuje:
Uzdatnianie wody jest to proces polegający na doprowadzeniu wody do stanu czystości — woda poddana jest procesowi filtracji, dzięki czemu pozbawiona zostaje m.in. z nadmiaru manganu i żelaza, a także z innych zanieczyszczeń bakteryjnych i mechanicznych . W efekcie spełnia normy zawarte w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia dotyczącym jakości wody pitnej. Nadmieniam. że w chwili obecnej woda nie jest chlorowana.
W związku z powyższym zachęcam do picia wody z kranu". Pamiętać należy także o aspektach ekologicznych. Dodatkowo w przypadku spożywania wody kranowej nie produkujemy odpadów w postaci plastikowych butelek.

inż. Marek Wilbrandt