Informacja Zarządu Oddziału ZNP w Rybnie

Opublikowano 2019-04-29 08:02:19. Artykuł wyświetlono: 995 razy.

Drodzy Uczniowie i Nauczyciele
Szanowni Rodzice i Mieszkańcy Gminy Rybno

W imieniu Zarządu Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Rybnie pragnę poinformować, iż ogólnopolski strajk szkolny trwający od 8 kwietnia we wszystkich placówkach oświatowych Gminy Rybno został, Uchwałą Prezydium Zarządu Głównego Związku Nauczycielstwa Polskiego z dniem 27 kwietnia 2019r., bezterminowo zawieszony.

Nie oznacza to jednak, że został on zakończony. Jako środowisko oświatowe, nadal podtrzymujemy nasze postulaty, żądając rzetelnej rozmowy na temat odbudowy polskiego systemu edukacji, który zapewni właściwy rozwój dzieci i młodzieży.

Chcę też wyraźnie podkreślić, że nie godzimy się na destrukcję polskiej szkoły, na niegodne dla uczniów, nauczycieli i rodziców warunki funkcjonowania systemu oświaty, które są m.in. efektem fatalnej „reformy” edukacji wprowadzonej przez minister Annę Zalewską. Nie dajemy również zgody na krzywdzącą dla naszego środowiska propagandę i siłowe rozwiązania, jakimi posługuje się polski rząd, działając na szkodę całego szkolnictwa.

W tym miejscu, z dumą i podziwem pragnę podziękować wszystkim strajkującym za to, że pomimo niebywałej „nagonki” pełnej pogardy, obrażania, poniżania, a czasem i zastraszania ze strony zarówno rządu, jak i społeczeństwa, wytrwali w proteście walcząc
o NASZĄ WSPÓLNĄ SPRAWĘ!

W imieniu nauczycieli serdecznie dziękuję naszym wspaniałym uczniom których, jak twierdzą niektórzy politycy, a także niezorientowani i sfrustrowani obywatele naszej społeczności, nigdy nie zostawiliśmy i nigdy się od nich nie odwróciliśmy. Nasz protest jest bowiem prowadzony przede wszystkim z myślą o nich i o ich przyszłości. Tylko racjonalnie funkcjonujący, nowoczesny i nastawiony na indywidualne potrzeby uczniów system oświaty, da im szansę na osiągnięcie życiowego sukcesu.

Z ogromnym szacunkiem składam również podziękowania rodzicom naszych wychowanków, którzy pomimo wielu niedogodności wynikających ze strajku, rozumieli nas i wielokrotnie pokazywali, że są razem z nami.

Podziękowania kieruję również w stronę Wójta Gminy Rybno, Pana Tomasza Węgrzynowskiego, który od początku naszego protestu wspierał nas i motywował do walki o lepszą polską szkołę.

Dziękuję także mieszkańcom naszej gminy za ciepłe słowa, za energię do działania jakiej nam dostarczali i za to, że nie raz potrafili stanąć publicznie w naszej obronie.

Dzisiaj zawieszamy strajk, ale nasza walka o polską edukację trwa nadal!

Dziękujemy za wszelkie odruchy solidarności i zwracamy się z prośbą o dalsze wsparcie. Tylko razem uda nam się doprowadzić do koniecznych zmian i zapewnić naszym dzieciom i wnukom lepsze jutro.

W imieniu Zarządu Oddziału ZNP w Rybnie
Maciej Kornatowski