www.gminarybno.pl

Drukuj

Inscenizacja II części 'Dziadów'

Opublikowano 2015-11-09 10:41:59. Artykuł wyświetlono: 1215 razy.

30 października 2015 r. w Zespole Szkół w Rybnie odbyła się teatralna inscenizacja II części „Dziadów” Adama Mickiewicza. Na przedstawienie zostali zaproszeni mieszkańcy gminy Rybno, których przywitała oraz wprowadziła w nastrój spotkania, dyrektor szkoły - Pani Magdalena Anczykowska.

Widzowie, tego szczególnego wieczoru, mieli okazję snuć refleksję nad przemijaniem. Wspominali także bliskich, którzy odeszli. Licznie zebrana publiczność, w atmosferze tajemniczości, przy blasku świec, przeniosła się do cmentarnej kaplicy, w której odprawiano obrzęd dziadów. Do romantycznej wizji wspominania zmarłych dodano elementy współczesne, takie jak: muzyka oraz zdjęcia. Wzruszenie i łzy wywołał ostatni moment przedstawienia, w którym przywołano fotografie osób związanych ze szkołą, których nie ma już wśród nas. Publiczność doceniła występ młodych aktorów, nagradzając ich gromkimi brawami. W role wcieli się uczniowie:
Guślarz – Julia Szczepańska
Starzec – Mateusz Chałła
Chór: Wiktoria Ludwikowska, Milena Szulwic, Izabela Leśniewska
Rózia – Aneta Borkowska
Józio – Mikołaj Malinowski
Kruk – Patryk Margaszewski
Sowa – Julia Januszewska
Widmo Złego Pana – Lidia Kraśnicka
Zosia – Karolina Pieper.
Nad całością przedsięwzięcia opiekę sprawowali nauczyciele: Beata Ligman, Joanna Gawlik, Maciej Kornatowski, Joanna Maciejewska.

Nadesłała: Magdalena Anczykowska
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka