IV Mistrzostwa Polski Samorządowców w halowej piłce nożnej

Opublikowano 2017-04-10 08:41:12. Artykuł wyświetlono: 1167 razy.

W dniach 01-02 kwietnia 2017 r. w Toruniu odbyły się IV Mistrzostwa Polski Samorządowców w halowej piłce nożnej. Tegoroczna edycja zgromadziła na starcie 16 drużyn z całego kraju. Mistrzostwa rozgrywane były w dwóch kategoriach : „Open”, oraz „Oldboy +35”.

W pierwszym dniu mistrzostw, rywalizowano w grupach, systemem „każdy z każdym. Od początku rozgrywki miały bardzo emocjonujący i zacięty przebieg. Wszystkie mecze rozgrywane były w bardzo sportowej i przyjacielskiej atmosferze. Drużyna Gminy Dąbrówno w pierwszym dniu turnieju rywalizowała w kategorii „Oldboy” + 35. Po rozegraniu czterech meczy zdobyła Mistrzostwo Polski Samorządowców +35.

Po zakończeniu spotkań nastąpiła dekoracja najlepszych drużyn, gdzie nasza gmina została uhonorowana okazałym pucharem, pamiątkowymi medalami oraz nagrodami rzeczowymi dla wszystkich zawodników. Dzięki znakomitej postawie mogliśmy w drugim dniu turnieju rywalizować w kategorii „Open”.

Rywalizacja w drugim dniu zawodów, które rozgrywane były w pięknej hali widowiskowo-sportowej w Toruniu rozpoczęto od gier barażowych o możliwość gry w kolejnej rundzie turnieju. Kolejnym etapem turnieju były mecze II rundy, w których nie było niespodzianek i wygrywali faworyci. Drużyny z wielkim zaangażowaniem walczyły o awans do fazy finałowej mistrzostw. Runda II wyłoniła ośmiu ćwierćfinalistów mistrzostw: Gmina Nasielsk, Gmina Dąbrówno, Gmina Nadarzyn, Urząd Miasta Szubin, Gmina Bogatynia, Gmina Sława, Urząd Miasta Inowrocław, Powiat Poznański. Nasza drużyna za przeciwników miała ekipę Gminy Sława i po bardzo zaciętym meczu i serii rzutów karnych awansowała do półfinałów. W meczu półfinałowym trafiliśmy na drużynę Urzędu Miasta Szubin, która okazała się bardzo wymagającym przeciwnikiem. Niestety mimo dobrej gry ponieśliśmy porażkę i zajęliśmy III miejsce w kategorii „Open”. Jak się późnej okazało przegraliśmy ze zdobywcą I miejsca.
Po zakończeniu rywalizacji sportowej nastąpiła dekoracja najlepszych drużyn w kategorii „Open”. Drużyna Gminy Dąbrówno uplasowała się na trzecim miejscu i ponownie została uhonorowana okazałym pucharem oraz pamiątkowymi medalami.

Skład Gminy Dąbrówno : Jacek Poteć, Tomasz Szczepański, Krzysztof Ruciński, Jacek Cioch, Sylwester Kasprowicz, Marcin Wronka, Mariusz Lipowski.

Wyniki Turnieju:

Klasyfikacja Kategorii U+35: