www.gminarybno.pl

Drukuj

Jasełka Bożonarodzeniowe w wykonaniu przedszkolaków

Opublikowano 2016-12-19 12:33:29. Artykuł wyświetlono: 1139 razy.

W środę, 14 grudnia o godz. 15:00 w sali OSP w Rybnie odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe, które zaprezentowały dzieci z Przedszkola w Rybnie.

Na początku uroczystości Dyrektor Przedszkola w Rybnie – Joanna Psiuk powitała zaproszonych gości m.in.: Wójta Gminy Rybno – Tomasza Węgrzynowskiego, Skarbnik UG w Rybnie – Zdzisławę Kanicz, Inspektor ds. Oświaty – Wiesławę Wróblewską, rodziców, dziadków oraz całą przybyłą publiczność.

Jasełka Bożonarodzeniowe wraz z opiekunami przygotowały dzieci z grup „Muchomorki”, „Wiewiórki” i „Misie”, które przedstawiły wszystkim inscenizację muzyczno-słowną pt. „Magia Świąt”. Wystąpili: Pani Zima, Śnieżynki, Aniołki, Diabełki, Mikołaje i wielu innych bohaterów. Finałową częścią jasełek było wspólne odśpiewanie przez dzieci piosenki „Gdy w pokoju wyrośnie choinka”.

Na koniec uroczystości Joanna Psiuk wraz z opiekunami grup złożyła wszystkim gościom życzenia:
Wesołych Świąt! Bez zmartwień, z barszczem, z grzybami, z karpiem.
By żaden człowiek nie był obcy, by nie było samotnych.
By każdy z każdym dzielił się dobrym sercem.
By ktoś przypomniał sobie kolędę dawno zapomnianą.
By ktoś komuś przebaczył, ktoś się rozpłakał, ktoś zamknięte drzwi otworzył.
By wszyscy byli dobrej woli, a nad światem zapanował pokój – tego wszystkiego życzyli opiekunowie wszystkim z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

 

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka