www.gminarybno.pl

Drukuj

Karetka pogotowia ratunkowego w Rybnie

Opublikowano 2017-01-09 12:06:43. Artykuł wyświetlono: 3330 razy.

W związku z aktualizacją Nr XIII Wojewódzkiego Planu Działania Systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne dla województwa warmińsko – mazurskiego, zaakceptowanego przez Ministra Zdrowia, która jest podstawą do alokacji zespołu ratownictwa medycznego, Wójt Gminy Rybno uprzejmie informuje mieszkańców gminy Rybno, iż od 05 stycznia 2017r. miejscem wyczekiwania w rejonie operacyjnym 28/21 Działdowo podstawowego zespołu ratownictwa medycznego jest Samodzielny Publiczny Gminny Zakład Opieki Zdrowotnej w Rybnie ul. Zajeziorna 58, 13-220 Rybno, działający całodobowo.

Miejsce to zostało wyposażone w stacjonarne urządzenie telefoniczne z udostępnioną łącznością internetową. Jednocześnie pomieszczenia socjalne przeznaczone dla pracowników zespołu ratownictwa medycznego wyposażone zostały w niezbędne urządzenia.
Średni czas oczekiwania na przyjazd zespołu ratownictwa medycznego według rejestr SPG ZOZ w Rybnie to 30 minut, przy czym najdłuższy zanotowany czas oczekiwania to 46 minut, najkrótszy 20 minut. Dzięki alokacji zespołu wyjazdowego typu „P” w gminie Rybno, okres oczekiwania na przyjazd zespołu ratownictwa medycznego ulegnie skróceniu i rozwiąże problem pozbawienia właściwej pomocy ratunkowej nie tylko mieszkańców gminy Rybno.

ZAŁĄCZNIKI
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka