Karolina Urbańska finalistką Miss Polonia 2018

Opublikowano 2018-09-17 15:28:12. Artykuł wyświetlono: 1441 razy.

Karolina Urbańska, mieszkanka Rybna, jako jedyna z województwa warmińsko-mazurskiego zakwalifikowała się do ścisłego finału konkursu Miss Polonia 2018. Jest to jeden z najbardziej popularnych konkursów piękności w Polsce. W przeszłości tytuł najpiękniejszej Polki zdobyły m.in. Aneta Kręglicka, Ewa Wachowicz, Marcelina Zawadzka oraz Izabella Krzan.

Pierwszym krokiem w przygodzie z konkursem były regionalne wybory, które odbyły się w maju w Olsztynie, wtedy też Karolina zdobyła tytuł II Wicemiss Warmii i Mazur. Sukces ten otworzył drogę do kolejnego etapu.
W Warszawie 4 lipca odbył się półfinał konkursu w formie castingu. Ponad sto kandydatek musiało zaprezentować się jurorom w strojach kąpielowych, szpilkach, dopasowanym topie oraz spodniach. Jury w składzie: Agata Biernat (Miss Polonia 2017), Jagoda Piątek – Włodarczyk (Dyrektor Konkursu Miss Polonia), Oliwia Jesionowska (choreograf konkursu) i Igor Włodarczyk (PR Manager Miss Polonia) wyłoniło 20 finalistek, wśród których znalazła się również Karolina. Jubileuszowa, 40. gala finałowa konkursu odbędzie się jesienią w Warszawie. Zwyciężczyni konkursu w nagrodę otrzyma bursztynową koronę i będzie reprezentować nasz kraj w najbardziej prestiżowych, międzynarodowych konkursach piękności na świecie: Miss World, Miss Universe i Miss Grand International.
27 sierpnia odbyła się sesja finalistek Miss Polonia 2018 w studiu Bajka. Kulisy sesji zdjęciowej można obejrzeć pod adresem https://www.youtube.com/watch?v=W-NeAPXeHLI&feature=youtu.be

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz