Klub HDK w Rybnie wygrał turniej w kręgle

Opublikowano 2017-06-06 07:27:28. Artykuł wyświetlono: 1334 razy.

Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Działdowie pod patronatem burmistrza Działdowa, w kręgielni „Billa” już po raz IV zorganizował Drużynowe Mistrzostwa Działdowa w kręglach dla młodych i „młodych duchem” krwiodawców z okazji Międzynarodowego Dnia Honorowego Dawcy Krwi.

Mistrzostwa miały na celu popularyzację i zainteresowanie młodzieży ideą honorowego krwiodawstwa, a tym samym przyczynić się do wzrostu liczby honorowych dawców i ilości oddanej krwi.

Podczas turnieju młodzi krwiodawcy w trakcie rywalizacji sportowej mieli możliwość w ramach współzawodnictwa doskonalić cechy psychomotoryczne i wymieniać doświadczenia z krwiodawcami zrzeszonymi w Klubach Honorowych Dawców Krwi.

Do turnieju przystąpiło 7 pięcioosobowych drużyn. Po podwójnej rundzie eliminacyjnej wyłoniono 4 drużyny z najlepszymi wynikami, które stoczyły zacięty, prowadzony w duchu fair play pojedynek o zwycięstwo w turnieju. Zgromadzeni kibice głośno dopingowali swoje drużyny. Ostatecznie IV Mistrzostwa wygrała drużyna Klubu HDK w Rybnie, II miejsce zdobył klub HDK Służb Mundurowych Miasta Działdowo zaś III miejsce zdobyli uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Działdowie.

Ponad to organizatorzy uhonorowali indywidualnie statuetką i dyplomem Karola Rykaczewskiego za uzyskanie największej ilość punktów, reprezentującego Klub HDK w Rybnie.

Statuetki, puchary, dyplomy i nagrody pocieszenia wręczał Prezes OR PCK w Działdowie Jerzy Giezek i Przewodniczący Rejonowej Rady Krwiodawców Wiesław Spychalski.

Zarząd Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Działdowie dziękuje Burmistrzowi Miasta Działdowo za wsparcie finansowe, opiekunom młodzieży, krwiodawcom i ich sympatykom za liczny udział i pomoc w organizacji mistrzostw.

Skład drużyny z Rybna: Justyna Podowska, Krzysztof Anisiewicz, Karol Rykaczewski i Sylwester Kasprowicz. Prezesem Klubu Honorowych Dawców Krwi w Rybnie jest Danuta Ogrodowczyk.

Tekst i zdjęcie: Joanna Derbin

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz