www.gminarybno.pl

Drukuj

Kolejny akt wandalizmu

Opublikowano 2019-05-28 14:01:14. Artykuł wyświetlono: 808 razy.

Kolejny raz spotykamy się z atakami wandalizmu na terenie realizowanych inwestycji.

Tym razem nieodpowiedzialne osoby, łamiąc zakaz wstępu na teren budowy, nie dość, że weszły, a także wjechały na budowaną wokół jeziora w Rybnie ścieżkę (rowerem, rolkami, hulajnogami), to dopuściły się dewastacji jeszcze nie ukończonej inwestycji. Drewniane elementy konstrukcji zostały pozrzucane z pokładu ścieżki do jeziora, na ścieżce widoczne są ślady hamowania jednośladów, a dopiero co uprzątnięty teren ze śmieci ponownie zamienia się w wysypisko.

Przypominamy, że powstająca ścieżka od strony ulicy Zajeziornej będzie przeznaczona wyłącznie do ruchu pieszego, a obecnie objęta jest całkowitym zakazem wstępu.

W związku z powtarzającymi się incydentami Gmina Rybno wystąpiła do Komisariatu Policji w Rybnie z prośbą o pomoc w monitorowaniu terenu inwestycji, a przyłapani wandale i osoby łamiące zakaz wstępu będą karani mandatami.

Z jednej strony może cieszyć duże zainteresowanie nowopowstałym obiektem, ale dla własnego bezpieczeństwa poczekajmy, aż prace zostaną ukończone i obiekt zostanie oddany do użytku.

W danej chwili część pokładu oraz elementy konstrukcyjne ścieżki nie są zamontowane w sposób umożliwiający bezpieczne korzystanie. Na terenie budowanej ścieżki mogą jedynie przebywać osoby posiadające do tego prawo, tj. pracownicy firmy wykonującej, kierownik budowy, inspektor budowy lub osoby wyznaczone przez inwestora.

Grząski teren wokół obiektu, brak barier ochronnych i młodzieńcza brawura mogą doprowadzić do tragedii.
 
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka