Kolejny PIAP

Opublikowano 2011-09-19 13:23:44. Artykuł wyświetlono: 3221 razy.

W Gminnej Bibliotece Publicznej powstał kolejny Punkt Publicznego Dostępu do Internetu (tzw. PIAP). Mieszkańcy naszej gminy oraz turyści mogą skorzystać z nowo powstałego punktu wyposażonego w osiem komputerów z bezpłatnym dostępem do Internetu i oprogramowaniem multimedialnym.

Instalacja zlokalizowanego w bibliotece PIAP-u był ostatnim etapem realizacji w naszej gminie projektu "Rozbudowa infrastruktury szerokopasmowego dostępu do Internetu i sieci PIAP-ów w Województwie Warmińsko-Mazurskim". Projekt ten znajduje się na Indykatywnym Wykazie Indywidualnych Projektów Kluczowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego (RPO WiM) na lata 2007-2013. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej. Budżet projektu wynosi 20 821 625,00 PLN (produkty projektu dostarczone zostaną do 292 miejscowości i zainstalowane będą łącznie w 535 lokalizacjach ).