Komunikat GOPS w sprawie świadczenia 500+

Opublikowano 2016-07-13 12:24:42. Artykuł wyświetlono: 2156 razy.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rybnie przypomina, że jeżeli w stosunku do osoby ubiegającej się o przyznanie świadczenia wychowawczego lub osoby pobierającej to świadczenie wystąpią wątpliwości dotyczące sprawowania opieki nad dzieckiem, wydatkowania świadczenia wychowawczego niezgodnie z celem lub marnotrawienia świadczenia wychowawczego, organ właściwy oraz marszałek województwa mogą zwrócić się do kierownika ośrodka pomocy społecznej o przeprowadzenie rodzinnego wywiadu środowiskowego, o którym mowa w Ustawie z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2015 r. poz. 163, z późn. zm.), w celu weryfikacji tych wątpliwości.

W przypadku gdy zaistnieją sytuacje, w których rodzina będzie marnotrawić przyznane jej świadczenie wychowawcze lub wydatkować je będzie niezgodnie z przeznaczeniem, organ wypłacający świadczenia przekaże to świadczenie w całości lub w części w formie rzeczowej lub w formie opłacania usług.