Komunikat - warunkowa przydatność wody do spożycia

Opublikowano 2020-03-12 14:27:14. Artykuł wyświetlono: 1292 razy.

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Działdowie o stwierdzeniu warunkowej przydatności wody do spożycia przez ludzi z wodociągu publicznego Rybno.

W dniu 12.03.2020 r. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Działdowie wydał decyzję o warunkowej przydatności wody do spożycia przez ludzi z wodociągu publicznego Rybno ze względu na zanieczyszczenie mikrobiologiczne spowodowane wysokim wzrostem ogólnej liczby mikroorganizmów.

Woda z wodociągu publicznego Rybno jest warunkowo przydatna do spożycia, po uprzednim przegotowaniu.

Przegotowania wymaga też woda do: przygotowania posiłków, mycia spożywanych na surowo owoców i warzyw, mycia zębów, mycia naczyń, kąpieli noworodków i niemowląt.

Uwaga: Wodę należy gotować przez minimum 2 minuty, a następnie bez gwałtownego schładzania pozostawić do ostudzenia.

Woda bez przegotowania może być stosowana do codziennego mycia, prania odzieży, prac porządkowych (np. mycia podłóg) i spłukiwania toalety.

Informacje dotyczące jakości wody będą na bieżąco aktualizowane i umieszczane na stronie BIP Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Działdowie.

Informację można uzyskać również pod nr tel. (23) 697-02-82 oraz w godzinach popołudniowych nr tel. 504 157 458.

ZAŁĄCZNIKI: