Konkurs fotograficzny

Opublikowano 2011-08-08 11:31:52. Artykuł wyświetlono: 2550 razy.

Starostwo Powiatowe w Działdowie oraz Towarzystwo Miłośników Ziemi Działdowskiej organizuje piątą edycję konkursu fotograficznego "Powiat działdowski w moim obiektywie".

REGULAMIN V KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO
„Powiat działdowski w moim obiektywie”

Starostwo Powiatowe w Działdowie, Towarzystwo Miłośników Ziemi Działdowskiej.

Patronat medialny: „Tygodnik Działdowski”

Cele konkursu:

Celem konkursu jest upowszechnianie i popularyzacja fotografii jako dziedziny sztuki, ukazanie piękna przyrody i zabytków architektury powiatu działdowskiego oraz prezentacja wydarzeń o charakterze społecznym i kulturalnym przy pomocy fotograficznych środków wyrazu i przy pełnej dowolności interpretacji.

Zasady konkursu

1. Konkurs ma formę otwartą, może w nim wziąć udział każdy, z wyjątkiem osób zaangażowanych w organizację konkursu, członków jury oraz ich rodzin i bliskich, a także zwycięzców poprzedniej edycji konkursu. Osoby niepełnoletnie zobowiązane są dołączyć do zgłoszenia pisemną zgodę rodziców lub prawnych opiekunów.

2. Do konkursu zgłoszone mogą zostać tylko zdjęcia wykonane na terenie powiatu działdowskiego. Prace oceniane będą w 3 kategoriach:

a/ krajobraz – przyroda

b/ architektura

c/ wydarzenia społeczne i kulturalne

3. Każdy uczestnik może zgłosić zestaw zawierający 6 zdjęć /po 2 w każdej kategorii lub po 3 prace w 2 wybranych kategoriach. Każdy zestaw musi obligatoryjnie zawierać prace (2 lub 3 zdjęcia) w kategorii architektura. Zdjęcia muszą być wykonane samodzielnie. Nie mogą być zmieniane elektronicznie ani przetwarzane. Zdjęcia powinny być wykonane w formacie cyfrowym/ lub zeskanowane/ w rozdzielczości nie mniejszej niż 3 Mpix /2048 x 1536/. Prace nie mogą pochodzić z wcześniejszych edycji konkursu, być publikowane oraz nagradzane w innych konkursach.

4. Zgłoszenie udziału w konkursie polega na nadesłaniu prac w wersji elektronicznej na adres e-mail: konkurs169@wp.pl, w terminie do 30.09.2011 roku. W zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko, datę urodzenia, adres zamieszkania, numer telefonu, adres e-mail.

Dodatkowe informacje na temat konkursu uzyskać można pod numerami telefonów: 693 991 323 oraz 501 562 929.

5. Przystępując do konkursu uczestnik potwierdza, że posiada wszystkie prawa autorskie do przesłanych prac oraz, że nie są one obciążone żadnymi prawami majątkowymi na rzecz osób trzecich. Jednocześnie godzi się z nieodpłatnym przeniesieniem na Organizatora praw do ich publikacji z zachowaniem osobistych praw autorskich..

6. Organizator zastrzega sobie prawo do dyskwalifikowania prac nie spełniających wymogów, o których mowa w punkcie 1 i 3 Regulaminu. Organizator nie zwraca zgłoszonych do konkursu prac. Zdjęcia skopiowane z internetu lub wykonane przez inną osobę zostaną zdyskwalifikowane. Uczestnicy konkursu ponoszą pełną odpowiedzialność za naruszenie praw osób trzecich.

7. Rozstrzygnięcia konkursu dokona jury powołane przez organizatora w terminie do 17.10.2011 r. Wyniki ogłoszone zostaną na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Działdowie oraz Towarzystwa Miłośników Ziemi Działdowskiej, a także na łamach „Tygodnika Działdowskiego” w terminie 10 dni od daty końcowego posiedzenia jury. Decyzja jury w sprawie przyznania nagród jest ostateczna.

8. Nagrodzone i wyróżnione prace wyeksponowane zostaną na wystawie pokonkursowej oraz opublikowane na stronie internetowej Starostwa Powiatowego i łamach „Tygodnika Działdowskiego”. O terminie wręczenia nagród laureaci powiadomieni zostaną telefonicznie lub e-mailem.

9. Autorzy najlepszych i nagrodzonych zestawów prac otrzymają nagrody rzeczowe. Zwycięzcom nie przysługuje prawo żądania ekwiwalentu pieniężnego. Prawo do nagrody nie może być przeniesione na osobę trzecią.

10. Ostateczna interpretacja regulaminu należy do Organizatora.