www.gminarybno.pl

Drukuj

Konkurs Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski

Opublikowano 2013-01-24 12:20:39. Artykuł wyświetlono: 1448 razy.

W dniu 15 stycznia 2013 r. odbył się w siedzibie Welskiego Parku Krajobrazowego w Jeleniu III, tzw. "parkowy", etap XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski".

W zmaganiach wzięły udział czteroosobowe drużyny reprezentujące Zespół Szkół Publiczne Gimnazjum w Mrocznie (Gmina Grodziczno) oraz Zespół Szkół Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej-Curie w Rybnie (Gmina Rybno). Zwyciężył zespół z Rybna osiągając łącznie 87 punktów, natomiast uczniowie z Mrocznia łącznie uzyskali 61 punktów.

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni w konkursie ilustrowanymi przewodnikami oraz albumami o tematyce przyrodniczej. Dodatkowo nagroda za uzyskanie największej ilości punktów w konkursie przypadła Łukaszowi Szczawińskiemu z Rybna.

Zespół Szkół Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej-Curie w Rybnie reprezentowali:

  • Łukasz Szczawiński
  • Aleksandra Szczawińska
  • Patrycja Wantowska
  • Kinga Werner

Zwycięska drużyna będzie reprezentować Welski Park Krajobrazowy na etapie wojewódzkim konkursu, który odbędzie się 4 kwietnia o godz. 10:00 w Olsztynie.

Konkurs w województwie warmińsko-mazurskim odbywa się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego oraz Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty.

źródło: http://welskipark.pl/
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka