Drukuj

Koszelewy: 12 zespołów walczyło o Puchar Prezesa GSZS Delfina Rybno

Opublikowano 2022-06-20 08:40:22. Artykuł wyświetlono: 724 razy.

W niedzielę, 19 czerwca 2022r. o godz. 10:00 na orliku przy Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Koszelewach odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa GSZS Delfina Rybno – Jana Rozentalskiego, w którym udział wzięło dwanaście zespołów: Koszelewy, Żabianka MKS Żabiny, Sołectwo Dębień, Nam Strzelać Nie Kazano, Czarne Bociany, KS Kryzys, Młode Wilki, Marne Szanse, Masny Team, Pranie Tapicerki Cieszyński, Rampa u Szwagrów i FC Płośnica.

Zespoły zostały podzielone na 4 grupy po trzy zespoły, gdzie rozegrano mecze systemem każdy z każdym 1 x 12 minut. Następnie po dwie najlepsze drużyny awansowały z grup do ćwierćfinałów. Turniej sędziowali: Paweł Wółkowski i Zbigniew Cegiełka z Działdowa. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali: Sylwester Kasprowicz i Mateusz Piotrowicz. Ze strony Szkoły Podstawowej turniej koordynował Andrzej Wiergowski. Cztery najlepsze zespoły otrzymały z rąk Prezesa – Jana Rozentalskiego puchary, trzy najlepsze zespoły dodatkowo medale, a wyróżnieni zawodnicy statuetki i nagrody rzeczowe. Dla każdej drużyny została przygotowana woda, szatnie oraz opieka medyczna.

Po wielu emocjonujących meczach i pięciogodzinnej rywalizacji wyłoniono zwycięzców turnieju:
1. Pranie Tapicerki Cieszyński
2. Czarne Bociany
3. Sołectwo Dębień
4. Młode Wilki

Wyróżnieni zawodnicy:
- Najlepszy strzelec: Bazyli Jabłonowski (Pranie Tapicerki Cieszyński - 9 bramek)
- Najlepszy bramkarz: Damian Kościński (Pranie Tapicerki Cieszyński)
- Najlepszy zawodnik: Arkadiusz Kamiński (Czarne Bociany)

KS Kryzys – Czarne Bociany (A) 0:3
Nam Strzelać Nie Kazano – Sołectwo Dębień (B)

Grupa C:
1.Młode Wilki (4:0) 6 pkt.
2.Marne Szanse (5:1) 3 pkt.
3.Masny Team (0:8) 0 pkt.

Grupa D:
1. Pranie Tapicerki Cieszyński (11:0) 6 pkt.

Półfinały:
Sołectwo Dębień – Czarne Bociany 1:1 (4:5 k)
Młode Wilki – Pranie Tapicerki Cieszyński 2:3

Mecz o III miejsce: Sołectwo Dębień – Młode Wilki 1:0

Finał: Czarne Bociany – Pranie Tapicerki Cieszyński 1:3

Bramki w finale zdobyli: - Marcin Rzymowski’ – Bazyli Jabłonowski (2), Piotr Rykaczewski

Skład zwycięskiego zespołu:
- Damian Kościński, Piotr Rykaczewski, Bazyli Jabłonowski, Krystian Zdrojewski, Artur Draśpa, Patryk Pokojski i Damian Cieszyński.
Turniej został zorganizowany przez grupę młodzieży „W Rękach Młodych” oraz Prezesa GSZS Delfina Rybno – Jana Rozentalskiego we współpracy z Szkoła Podstawową im. Janusza Korczaka w Koszelewach.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz