www.gminarybno.pl

Drukuj

Koszelewy: Babciu i Dziadku – 100 lat

Opublikowano 2015-01-28 08:14:52. Artykuł wyświetlono: 1033 razy.

W piątek, 23 stycznia w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Koszelewach uczniowie szkoły wraz z opiekunami klas 0 – III: Barbarą Margalską, Anetą Borowską, Elżbietą Modrzyńską, Izabellą Kowalewską – Wyrostkiewicz i Ewą Gruźlewską przygotowali uroczysty apel z okazji dnia Babci i Dziadka, na który przybyło ok. 80 osób.

Uroczystość jest imprezą cykliczną, ponieważ co roku dzieci z Szkoły Podstawowej w Koszelewach zapraszają swoich dziadków na przedstawienie i poczęstunek.

Uroczysty apel uczniowie rozpoczęli przedstawieniem, w którym życzyli swoim kochanym babciom i dziadkom samych miłych i radosnych chwil! Żyjcie nam 100 lat – mówiły wnuki. Przedstawienie było połączone z jasełkami oraz świątecznymi piosenkami, za które dzieci od swoich dziadków otrzymały gromkie brawa.

- To wspaniałe, że z roku na rok do naszej szkoły przybywa coraz więcej dziadków i babć. Niektórzy z nich przyjeżdżają z bardzo daleka. Co roku staramy się, aby ta uroczystość wyglądała inaczej, miała inny przebieg, ponieważ chcemy aby dziadkowie miło wspominali ten uroczysty i szczególny dla nich dzień – mówi dyrektor SP w Koszelewach Barbara Kornelska.

Po przedstawieniu przyszedł czas na poczęstunek i ciepłą herbatę. W tej samej chwili dzieci wręczały dziadkom laurki oraz składy życzenia.

Tekst i fot. Sylwester Kasprowicz
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka