www.gminarybno.pl

Drukuj

Koszelewy: 'Szkoła Przyjazna Środowisku'

Opublikowano 2018-12-06 13:17:03. Artykuł wyświetlono: 236 razy.

W Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie 4 grudnia 2018r. odbyła się uroczystość wręczenia szkołom Certyfikatów Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoła Przyjazna Środowisku”.

Wśród 30 laureatów z województwa, znalazła się również Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Koszelewach. Aby otrzymać wyżej wspomniany certyfikat, szkoły musiały zrealizować zadania określone w regulaminie konkursu.

Szkoła w Koszelewach od lat podejmuje liczne inicjatywy na rzecz ochrony środowiska, które są motywacją do poszukiwania nowych i ciekawych rozwiązań podnoszących efektywność i atrakcyjność pracy w zakresie ekologii. Dzięki temu mogliśmy zintegrować społeczność szkolną wokół działań na rzecz środowiska lokalnego, poszanowania jego zasobów oraz aktywnie działać na rzecz zrównoważonego rozwoju naszej małej ojczyzny.

Nasze działania przyczyniły się również do tego, aby skuteczniej kształtować świadomość ekologiczną u naszych uczniów i budzić w nich wrażliwość na otaczający świat.

Dziękujemy przyjaciołom, którzy pomagali w realizacji zaplanowanych przez naszą szkołę wyzwań i liczymy na dalszą współpracę w tym zakresie.

Nadesłała: Barbara Kornelska
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka