Liderzy zrównoważonego rozwoju

Opublikowano 2017-02-01 09:03:29. Artykuł wyświetlono: 1911 razy.

19 stycznia 2017 roku w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty Szkoła Przyjazna Środowisku.

W gronie 10 wyróżnionych placówek oświatowych naszego województwa znalazły się trzy szkoły z powiatu działdowskiego tj. Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Rumianie, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej i Niepubliczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Hartowcu.

Szkoły z Hartowca i Rumiana to niekwestionowani liderzy edukacji przyrodniczo – ekologicznej mające w swym dorobku między innymi kilkukrotne tytuły Międzynarodowego Certyfikatu „Zielona Flaga”, czy też liczne nagrody na szczeblu krajowym i wojewódzkim w dziedzinie propagowania idei zrównoważonego rozwoju w środowisku lokalnym. Ponadto warto nadmienić, że obydwie szkoły podstawowe uhonorowane zostały Certyfikatem W-M KO już po raz trzeci i jak podkreślił Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty Krzysztof Marek Nowacki podkreślił stanowią wzór do naśladowania gdyż podejmowane przez nie działania w pełni wpisują się w proces wychowawczy, w szczególności w zakresie edukacji ekologicznej. Ponadto podjęte przez placówki działania- trasy rowerowe w Hartowcu i przyszkolny ogród dydaktyczny w Rumianie doskonalą procesy edukacyjne, wpływają na ich większą skuteczność, a jednocześnie integrują społeczność lokalną wokół działań na rzecz poznania i poszanowania otaczającej nas wspaniałej przyrody.

Nadesłał: Bogusław Łukwiński