List z gminy partnerskiej

Opublikowano 2020-03-27 11:05:05. Artykuł wyświetlono: 938 razy.

List z partnerskiej  Gminy Heiden.

Gmina Heiden

Heiden, marzec 2020

Serdeczne podziękowania
drogi Tomaszu, drodzy przyjaciele w Rybnie,

na wstępie chciałbym usprawiedliwić się i przeprosić za późną reakcję na Wasz list gratulacyjny i prezenty. Mamy w Niemczech – także w naszym małym Heiden – duży problem przy zwalczaniu koronawirusa. Obecnie mamy w Heiden już 4 zainfekowane osoby i wiele osób z podejrzeniem zachorowania, które muszą pozostać w kwarantannie. Ta liczba zwiększa się codziennie. W ratuszu pracują tylko osoby dyżurujące, pozostali pracują zdalnie w domach lub wzięli wolne.

Serdeczne podziękowania za wasze miłe życzenia! Zrobiliśmy w naszej hali (Westmünsterlandhalle) z 250 osobami wspólne śniadanie i rozmowy. Przedstawiciele z naszych gmin partnerskich Lancaster i Heiligenstadt również nie wzięli udziału ze względu na koronawirusa.
To święto było też ostatnim w naszej rejencji Münster, ponieważ koronawirus bardzo się rozprzestrzenia w Niemczech. Wszystkie inne imprezy zostały odwołane. Do końca ferii wielkanocnych (19.04) wszystkie sklepy – z wyjątkiem tych z produktami niezbędnymi do życia – pozostaną zamknięte.

Szkoda! Chciałbym świętować ze wszystkimi zamiast urządzać posiedzenia kryzysowe.

Mam nadzieję, że wkrótce przezwyciężymy kryzys i zobaczymy się w sierpniu.

Jeszcze raz: Dziękuję! I: Pozostańcie zdrowi!

Wasz
Hans-Jürgen Benson