www.gminarybno.pl

Drukuj

'Lubię niemiecki, bo…'

Opublikowano 2019-04-10 07:35:10. Artykuł wyświetlono: 259 razy.

„Lubię niemiecki, bo…” - To tytuł wojewódzkiego konkursu plastycznego dla uczniów szkół podstawowych uczących się języka niemieckiego w szkole zorganizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddział w Olsztynie.

Głównym celem konkursu było zainteresowanie uczniów kulturą krajów niemieckiego obszaru językowego, promowanie właściwego wykorzystania Internetu jako źródła wiadomości oraz umożliwienie uczestnictwa w konkursie uczniom mającym zdolności nie tylko językowe, ale i plastyczne. Miło jest nam poinformować o sukcesie ucznia klasy VIII Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Hartowcu Oskara Drzewińskiego, który zajął II miejsce w najlepiej obsadzonej, a jednocześnie prestiżowej kategorii uczniów klas VII-VIII. Jury konkursu, a także zwiedzający wystawę pokonkursową byli zgodni, że pomysłowość i poziom wykonania prac był szczególnie wysoki. Tym bardziej cieszy sukces Oskara, którego do konkursu namówiła, ale też i przygotowała nauczycielka języka niemieckiego Barbara Hartfelder. Uroczystość wręczenia nagród z udziałem rodziców nagrodzonych uczniów odbyła się 4 kwietnia br. w Polsko-Niemieckim Centrum Młodzieży Europejskiej w Olsztynie.

Nadesłał: Bogusław Łukwiński
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka