www.gminarybno.pl

Drukuj

Matematyczne zmagania

Opublikowano 2016-05-20 10:07:53. Artykuł wyświetlono: 649 razy.

Dnia 19 maja 2016r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Rumianie uczestniczyli w XIV WARMIŃKO-MAZURSKICH ZAWODACH MATEMATYCZNYCH organizowanych przez Wydział Matematyki i Informatyki UWM w Olsztynie.

Filip Rydel, Adrian Szczepański, Patryk Szulwic i Bartosz Kuczyński przeszli eliminacje szkolne i rozpoczęli swoje zmagania matematyczne. Uczniowie musieli zmierzyć się z zadaniami o urozmaiconej tematyce i różnorodnym stopniu trudności, które zostały przygotowane przez pracowników naukowych Wydziału Matematyki i Informatyki. Uczniowie mogli zwiedzić budynek uczelni, a także osobiście poznali dziekana wydziału, prof. dr hab. Jana Jakóbowskiego. Każdy uczestnik zawodów matematycznych otrzymał Certyfikat udziału w XIV WARMIŃKO-MAZURSKICH ZAWODACH MATEMATYCZNYCH, który jest dowodem na to, iż matematyka jest królową nauk. Uczy systematyczności, wytrwałości w dążeniu do celu i ułatwia poznanie innych dziedzin nauki.

Niech uczniom naszej szkoły w dalszej ich edukacji przyświecają słowa Rogera Bacona "Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki".

Autor tekstu: Hanna Kirchhof
 
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka