www.gminarybno.pl

Drukuj

MKS Tęcza Z.U.L. wygrała Nocny Turniej

Opublikowano 2017-11-06 09:10:59. Artykuł wyświetlono: 272 razy.

W sobotę, 4 listopada o godz. 20:00 w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybnie odbyła się IV edycja Nocnego Turnieju w piłkę nożną organizowana przez organizację Time2Play – Karola Zabłotnego.

W zawodach udział wzięło 8 drużyn, które wcześniej zostały podzielone na dwie grupy: A (Katalończycy, Niechłonin, Vel Dąbrówno i MKS Tęcza Z.U.L.) i B (Zakład Szklarski, Karczma Lubawa, Dorex Dorotowo, Wel Lidzbark). Turniej sędziował Paweł Wółkowski, a nad opieką medyczną czuwał – Michał Kłosowski. Zawody otworzył Wójt Gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski.
Po zaciętych grupowych meczach do rundy finałowej przeszły najlepsze drużyny: Katalończycy, Dorex Dorotowo, MKS Tęcza Z.U.L i Wel Lidzbark, które stworzyły pary półfinałowe:

MKS Tęcza Z.U.L. – Dorex Dorotowo 0:0 (4:3k)
Wel Lidzbark – Katalończycy 3:0

- Finał ponownie okazał się niebywałym przeżyciem dla każdego, kto oglądał z zapałem to widowisko. Jeszcze na 7 sekund przed końcem spotkania to gracze z Lidzbarka byli bliżsi podniesienia pucharu przechodniego. Jednak przed samym końcem w fulach był wynik 4:4 i każdy kolejny kończył się przedłużonym rzutem karnym. Tak właśnie się stało. W ocenie arbitra to zawodnik z Lidzbarka faulował, a ku ucieszy kibiców zgromadzonych na trybunach MKS Tęcza doprowadziła stan wyniku do 1:1, by finalnie w konkursie rzutów karnych znów stanąć na wyższym poziomie wygrywając dopiero w ostatniej serii rzutów karnych po strzale Mateusza Kowalewskiego zdobyć mistrzostwo IV edycji turnieju piłki nożnej. W meczu o trzecie miejsce lepsi okazali się gracze z Dorotowa, którzy zwyciężyli po karnych z Katalończykami 2:2 (2:0k) – relacjonuje organizator turnieju Karol Zabłotny.
Najlepszym strzelcem okazał się Bartłomiej Piórkowski z 6 trafieniami , który dodatkowo wyjechał z Rybna ze zwycięskim biletem na Galę KSW41, na której 23 grudnia w Spodku w Katowicach będzie miał możliwość uczestniczyć i kibicować z trybun. Najlepszym bramkarzem turnieju został Łukasz "Pajda" Piórkowski, który był tego wieczoru bardzo pewnym punktem MKS Tęczy i dzięki jego wspaniałym interwencjom drużyna mogła wygrać cały turniej. Najwartościowszym zawodnikiem całych zawodów wybrany został Piotr Czarnecki z drużyny Wel Lidzbark, który swoim doświadczeniem nabytym na boiskach trawiastych był pewnym i najmocniejszym punktem drużyny. Otwierał wyniki spotkania, a zarazem asystował przy bramkach swoich kolegów. Turniej zakończył się o 2:30. V edycji tego turnieju przewidziana jest na wiosnę 2018 roku.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka