Młodzi ratownicy z Rybna najlepsi w powiecie

Opublikowano 2012-05-17 08:26:23. Artykuł wyświetlono: 1746 razy.

W piątek 11 maja 2012 r. w Działdowie rozegrano powiatowe zawody w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej. W obu kategoriach - szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów - wygrało Rybno.

W grupie starszej drugie miejsce zajął Zespół Szkół nr 1 w Działdowie (Grunwaldzka), a trzecie - Liceum Ogólnokształcące w Lidzbarku. Natomiast w grupie młodszej drugie było Gimnazjum nr 1 w Działdowie, a trzecie - Gimnazjum w Burkacie.

Rywalizowały pięcioosobowe drużyny, reprezentujące poszczególne szkoły. Młodzież rozwiązywała testy (sprawdzające wiedzę) oraz prezentowała swoje umiejętności, ratując "chorych", "rannych" i "poszkodowanych". Nagrody dla trzech pierwszych drużyn w każdej kategorii ufundowali organizatorzy, czyli działdowski oddział PCK, a także KRUS i starostwo. Poza tym wszystkie ekipy dostały dyplomy. A strażacy dla uczestników imprezy ugotowali smaczną grochówkę.

Drużyny z Rybna powtórzyły swój ubiegłoroczny sukces, kiedy również wygrały te zawody w obu kategoriach szkół. Podobnie jak rok temu młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. Bp. J. Chrapka w Rybnie będzie reprezentować powiat działdowski podczas zawodów wojewódzkich 17 maja w Olsztynie. Powodzenia.