Młodzież Godna Naśladowania

Opublikowano 2018-01-02 11:21:42. Artykuł wyświetlono: 1600 razy.

W piątek, 22 grudnia podczas uroczystej szkolnej wigilii w sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybnie zostały wręczone specjalne certyfikaty – „Młodzież Godna Naśladowania”.

Działająca na terenie Gminy Rybno grupa nieformalna młodzieży „W Rękach Modach” została laureatem w konkursie Godni Naśladowania w kategorii „Grupa Młodzieżowa Godna Naśladowania”. Wyróżnienie oraz nagroda finansowa została wręczona delegacji grupy „W Rękach Młodych” w Olsztynie – 14 czerwca. Grupa otrzymała główną nagrodę za organizację ponad 90 akcji charytatywnych na terenie Gminy Rybno m.in.: Jasełka w Dzień Świętego Mikołaja, Puchar Małego Mistrza Wakacji, Turnieje Charytatywne dla osób potrzebujących, Turnieje Mikołajkowe czy Galę Sportu.
Troje uczniów – Natalia Sobotka, Oliwia Krukowska i Szymon Piórkowski otrzymali z rąk przewodniczącego grupy „W Rękach Młodych” – Sylwestra Kasprowicza certyfikaty oraz drobne upominki. Dzień przed w Zespole Szkół w Rybnie, Dyrektor – Ewa Golder nagrodziła tą samą nagrodą – Oliwię Jarzembek. Grupa „W Rękach Młodych” powstała w grudniu 2012 roku, a Patronami Konkursu Godni Naśladowania byli Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego – Gustaw Marek Brzezin oraz Wojewoda Warmińsko-Mazurski – Artur Chojecki.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz