www.gminarybno.pl

Drukuj

Młodzież zapobiega pożarom - eliminacje gminne OTWP

Opublikowano 2013-03-20 15:56:14. Artykuł wyświetlono: 2035 razy.

W dniu 20 marca 2013 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Rybno odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom".

Celem organizowanego od wielu lat turnieju jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Eliminacje przeprowadzone zostały w trzech kategoriach: szkoła podstawowa, gimnazjum oraz szkoła ponadgimnazjalna. Uczestnicy eliminacji gminnych mieli do rozwiązania test składający się z 40 pytań, oceniony następnie przez komisję pod przewodnictwem mł. bryg. Leszka Góralskiego z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Działdowie.

Ostatecznie czołowe miejsca w poszczególnych grupach zajęli:

 • Szkoła Podstawowa
  1. Dawid Szczawiński (SP Rybno)
  2. Karol Orłowski (SP Rybno)
  3. Filip Jadanowski (SP Rybno)
 • Szkoła Gimnazjalna
  1. Kamil Wieczorek (Gimnazjum Rybno)
  2. Marlena Kliniewska (Gimnazjum Rybno)
  3. Miłosz Wasielewski (Gimnazjum Rybno)
 • Szkoła Ponadgimnazjalna
  1. Paweł Bartwicki (LO Rybno)
  2. Jowita Wiśniewska (LO Rybno)
  3. Kamil Truszczyński (LO Rybno)

Zwycięzcy eliminacji gminnych otrzymali z rąk Sekretarza Gminy Rybno p. Mirosława Karbowskiego pamiątkowe dyplomy oraz atrakcyjne nagrody - między innymi tablet, aparaty cyfrowe, odtwarzacze mp3. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy oraz upominki.

Organizatorzy składają podziękowania nauczycielom, którzy przygotowywali uczniów do udziału w turnieju - p. Jerzemu Anczykowskiemu (gimnazjum i liceum) oraz p. Piotrowi Kornatowskiemu (szkoła podstawowa).

Laureaci w poszczególnych grupach wiekowych będą reprezentować Gminę Rybno podczas eliminacji na szczeblu powiatowym. Życzymy im powodzenia
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka