Nabór wniosków o dofinansowanie usuwania azbestu

Opublikowano 2017-01-19 12:26:31. Artykuł wyświetlono: 1001 razy.

Wójt Gminy Rybno ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie zadania "Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Rybno", które realizowane będzie w 2017 roku w ramach "Programu usuwania wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Rybno".

1. Typy projektów:
    • Odbiór, transport i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest.
    • Demontaż, zabezpieczenie, transport i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest. Wykonawcą zadania obejmującego powyższe prace na terenie całej gminy będzie wybrana w drodze przetargu firma posiadająca niezbędne uprawnienia i kwalifikacje do usuwania wyrobów zawierających azbest.
  2. Dofinansowanie uzależnione będzie od otrzymanej przez Gminę Rybno dotacji z Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.
  3. Realizacja zadania nie uwzględnia kosztów związanych z zakupem i montażem nowych pokryć dachowych.
  4. Wysokość dofinansowania ze strony Funduszu może wynieść do 85% kosztów kwalifikowanych - pozostałe 15% musi ponieść właściciel nieruchomości.

Termin składania wniosków do dnia 06.03.2017r. w Urzędzie Gminy Rybno ul. Lubawska 15, 13 – 220 Rybno sekretariat piętro II.

Wszelkich informacji udziela pracownik Urzędu Gminy Rybno tel. 23/696 60 55 wew. 10 lub osobiście – pokój nr 12. Wnioski do pobrania na stronie internetowej Gminy Rybno www.gminarybno.pl lub http://bip.gminarybno.pl/, w siedzibie urzędu - pokój nr 12 oraz u Sołtysów wsi.

Wnioski złożone po w/w terminie nie będą uwzględniane do realizacji w bieżącym roku.

W załączeniu zamieszczone zostały Zasady dofinansowania demontażu, transportu i unieszkodliwienia wyrobów zawierających azbest z obiektów budowlanych z terenu Gminy Rybno, wzór wniosku wraz z niezbędnymi załącznikami.

ZAŁĄCZNIKI