Naguszewo: Rodzinny Dzień Sportu

Opublikowano 2021-06-30 13:23:41. Artykuł wyświetlono: 1611 razy.

W sobotę, 26 czerwca 2021r. o godz. 15:00 na boisku sołeckim w Naguszewie odbył się Rodzinny Dzień Sportu zorganizowany przez Sołtysa sołectwa – Piotra Chyrzyńskiego, rade sołecką oraz mieszkańców. Przed uroczystością zostały złożone kwiaty pod obeliskiem w Groszkach upamiętniającym Plebiscyt na Warmii, Mazurach i Powiślu

Organizatorzy przygotowali dla mieszkańców wiele atrakcji: pysznego grilla, wodne kule, sumo kombinezony, dmuchane kule i paintball łuczniczy, słodkości przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich Naguszewo-Groszki.

Odbyły się także konkurencje sportowe dla dzieci oraz trójbój dla mieszańców o Puchar Sołtysa! W najlepszej trójce zawodów znalazły się rodziny Państwa Rozentalskich, Chyrzyńskich i Rucińskich. Puchary i upominki dla wszystkich drużyn wręczał Wójt Gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski oraz Przewodniczący Rady Gminy Rybno – Piotr Kornatowski. Oprawę muzyczną podczas festynu przygotowała Gminna Biblioteka Publiczna w Rybnie.

Festyn został sfinansowany ze środków funduszu sołeckiego.

- Dziękuję wszystkim mieszkańców, członkom rady sołeckiej za pomoc w organizacji kolejnego pikniku sportowego. Dziękuję radnemu powiatowemu – Januszowi Kaczmarkowi za przekazanie upominków dla dzieci. Dziękuję i do zobaczenia za rok – Sołtys sołectwa Naguszewo/Groszki, Piotr Chyrzyński.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz