Opublikowano 2020-11-09 15:20:14. Artykuł wyświetlono: 712 razy.

Zbliża się kolejna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzień 11 listopada jest dniem, w którym Polacy czują ducha patriotyzmu i ducha jedności.

Na terenie Gminy Rybno od lat odbywają się uroczystości upamiętniające odzyskanie przez Polskę niepodległości. W tym roku obchody Święta Niepodległości będą wyglądały inaczej niż dotychczas ze względu panującą pandemię.

Organizowany corocznie przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Rybnie koncert „Rybno dla Niepodległej” będzie transmitowany w intrenecie. Szkoły wezmą udział we wspólnym odśpiewaniu hymnu „Szkoła do hymnu 2020” wyznaczonym na 10.11.2020 r. godz. 11.11. – razem, jednak osobno, uczniowie odśpiewają hymn w domach. Ponadto Ośrodek Sportu i Rekreacji organizuje Wirtualny XXIII Bieg Niepodległości w Rybnie, podczas którego uczestnicy będą rejestrować przebytą trasę i czas za pomocą aplikacji.

Gmina Rybno dokłada wszelkich starań, aby obiekty publiczne takie jak Urząd Gminy, świetlice wiejskie oraz jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych były wyposażone w maszty oraz flagi państwowe, aby w takich dniach jak 11 listopada za pomocą biało-czerwonej flagi dawać dobry przykład i pielęgnować dobry nawyk wywieszania polskiej flagi dla upamiętnienia ważnych dat.

Pamiętajmy, że NIEPODLEGŁOŚĆ to sprawa wykraczająca między doraźne spory i rozłamy, która powinna być okazją do refleksji nad historią i możliwością wyrażenia polskiego patriotyzmu.