www.gminarybno.pl

Drukuj

Nowy sprzęt ratowniczy w OSP Rybno

Opublikowano 2015-08-03 11:40:22. Artykuł wyświetlono: 5109 razy.

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rybnie mają od niedawna do dyspozycji nowoczesny sprzęt ratowniczy w postaci kamery termowizyjnej, którą zakupiła Gmina Rybno.

Obszar zastosowań tego typu urządzeń nieustannie się rozszerza. Termowizja jest obecnie niezastąpiona w każdej sytuacji ratowniczej, w której ważny jest rozkład temperatury. Kamera termowizyjna umożliwia szybką lokalizację źródła pożaru a przez to jego szybsze opanowanie i ugaszenie co w efekcie wydatnie wpływa na ograniczenie strat pożarowych. Ponadto urządzenie to pozwala „widzieć” we mgle, ciemnościach i w zadymionych pomieszczeniach, co umożliwia odnalezienie osób poszkodowanych w warunkach ograniczonej widoczności.

Ponadto Gmina Rybno zakupiła spalinowy silnik zaburtowy do posiadanej przez jednostkę łodzi przeznaczonej do wykonywania zadań z zakresu ratownictwa wodnego.

 
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka