Obchody 100-lecia Niepodległości w Gminie Rybno

Opublikowano 2018-11-08 08:14:04. Artykuł wyświetlono: 1364 razy.

"Naród bez dziejów, bez historii, bez przeszłości, staje się wkrótce narodem bez ziemi, narodem bezdomny, bez przyszłości”
Ks. Stefan Kardynał Wyszyński

Piątek 9 listopada

• Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Hartowcu- godz. 11.00 - uroczystość szkolna, podczas której: zostanie przedstawiona krótka historia naszego Hymnu, uczniowie i goście wezmą w udział w akcji MEN " Rekord dla Niepodległej", odbędzie się konkurs dla dzieci, rodziców i dziadków " Jaka to melodia"- rozpoznawanie pieśni patriotycznych oraz nastąpi podsumowanie projektu FIO pod nazwą „Ocalić od zapomnienia"
  • Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Koszelewach- godz. 11.00 - uroczysty apel połączony z akcją MEN „Rekord dla Niepodległej”
  • Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Rumianie będzie realizowała projekt edukacyjny "Dzień Niepodległości" od godz. 9.00. W tym dniu będą realizowane następujące zadania:
    - kartki z życzeniami dla Polski
    - godzina z literaturą patriotyczną
    - apel z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości połączony z quizem wiedzy
    - szycie maskotek w barwach biało-czerwonych wyłonionych w konkursie na projekt maskotki z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości; warsztaty krawieckie
    - złożenie kwiatów na grobie Ks. Franciszka Lissa - obrońcy rumiańskiej ziemi
    - udział w "Rekordzie Dla Niepodległej" - wspólne śpiewanie 4- zwrotkowego hymnu narodowego
  • Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybnie – uroczysty apel połączony z akcją MEN „Rekord dla Niepodległej”
  • Szkoła Podstawowa im. Polskich Mistrzów Olimpijskich w Żabinach- godz. 10.45- uroczysty apel z okazji odzyskania niepodległości połączony z akcją MEN „Rekord dla Niepodległej”
  • Zespół Szkół w Rybnie- godz. 10.50 – uroczystość szkolna połączona z sadzeniem dębu w ramach projektu „100 dębów Bohaterów Niepodległej”, wystawą „Droga do wolności”, akcją MEN „Rekord dla Niepodległej”.
  • Przedszkole w Rybnie- o godz. 11.00 odbędzie się uroczystość patriotyczna, w której wezmą udział dzieci ze wszystkich grup, pracownicy przedszkola i Rada Rodziców. Odbędzie się konkurs poezji patriotycznej „Moja Ojczyzna”. O godzinie 11.11 wszyscy razem zaśpiewają cztery zwrotki hymnu. Dzieci z każdej grupy zaprezentują program artystyczny (wiersze i piosenki o Polsce) oraz kilka tańców.

Niedziela 11 listopada

• Groszki
    Godz. 9.00- złożenie kwiatów przez Wójta Gminy Rybno pod obeliskiem upamiętniającym Plebiscyt w Groszkach
    Godz. 12.30- złożenie kwiatów pod obeliskiem przez mieszkańców Sołectwa Naguszewo- Groszki i wspólne odśpiewanie hymnu