Obchody Dnia Strażaka w Działdowie

Opublikowano 2021-06-02 15:43:05. Artykuł wyświetlono: 838 razy.

W poniedziałek 31 maja 2021 roku na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Działdowie odbyła się uroczystość związana z Obchodami Dnia Strażaka.

W uroczystości udział wzięli: Pan Robert Gontarz – poseł na sejm Rzeczpospolitej Polskiej, Pan Aleksander Socha - Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski, st. bryg. Adam Jastrzębski – Zastępca Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, władze samorządowe powiatu działdowskiego na czele ze Wicestarostą Panem Marianem Brandt, funkcjonariusze komendy, szefowie służb i instytucji współpracujących, przedstawiciele struktur ZOSPRP i inni goście.

Podczas tegorocznych obchodów wręczono awanse, wyróżnienia i medale dla strażaków Państwowej Straży Pożarnej. Komendant Powiatowy PSP st. bryg. Leszek Góralski przyjął również od nowych strażaków ślubowanie zwieńczone słowami roty.

W obchodach z okazji Dnia Strażaka w Komendzie Powiatowej PSP w Działdowie, wziął udział Wójt Gminy Rybno Tomasz Węgrzynowski, gdzie został odznaczony przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego Brązową Odznaką „Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej".