www.gminarybno.pl

Drukuj

Ogłoszenie Dyrektora GSZGK

Opublikowano 2015-09-15 07:59:51. Artykuł wyświetlono: 1116 razy.

OGŁOSZENIE !!!

Z analizy poboru i sprzedaży wody wynika, że np. w m-cu czerwcu 2015 roku wydobyliśmy w rybieńskiej hydroforni 13815 m3 wody a ofakturowane zostało 7614 m3 (55%). Nie zostało ofakturowane 6201 m3 wody . Nikt do tej pory nie przejmował się relacją między ilością wody użytkowanej a ilością opłat za nią. Część mieszkańców płaciła i płaci za wodę uczciwie a inni uważają nadal, że jak coś jest wspólne to za darmo. Wielu z nas przyzwyczaiło się do tego , że można hektolitry wody czerpać z hydrantów nie płacąc złotówki. Jest to nieuczciwe. Musimy zdać sobie sprawę z tego , że w ten sposób oszukuje się uczciwie płacących. Poza tym odbiera się w ten sposób dochody naszemu Zakładowi Komunalnemu, których brakuje na naprawę zaniedbanych przez lata instalacji wodno-kanalizacyjnych i nowe inwestycje.

Poczujmy wszyscy odpowiedzialność za dobro wspólne.

W związku z opisaną naganną sytuacją i tym , że w dalszym ciągu wielu z nas wykorzystuje dobro wspólne nieuczciwie Zakład Komunalny będzie prowadził spisywanie liczników wody przez zespół dwóch inkasentów . Kontroli będzie podlegała również praca licznika wody podczas jej poboru ze wszystkich kranów na posesji.

Dyrektor GSZGK
Marek Wilbrandt
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka