www.gminarybno.pl

Drukuj

Ogłoszenie w sprawie odśnieżania

Opublikowano 2016-01-12 12:55:42. Artykuł wyświetlono: 842 razy.

Przypominamy o obowiązkach właścicieli i zarządców budynków dotyczących odśnieżania.

W związku z występowaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych przypominamy o obowiązkach, jakie ciążą na właścicielach i zarządcach budynków w zakresie odśnieżania m.in. usuwania zalegającego śniegu na dachach, odśnieżania chodników przy posesji.

Śnieg długo utrzymujący się na płaskich powierzchniach z czasem staje się coraz cięższy, co znacznie obciąża konstrukcję nośną dachu. Do obowiązków właścicieli i zarządców należy dbałość o należyty stan techniczny budynku, w tym nie dopuszczenie do przeciążenia konstrukcji budynku przez zalegający na dachu śnieg i zapewnienie w razie konieczności odśnieżania dachu i elementów elewacji budynku. Obowiązek ten obejmuje również usuwanie sopli, brył, nawisów lodowych i śniegowych, mogących zagrozić bezpieczeństwu osób znajdujących się w ciągach pieszych i jezdnych przebiegających bezpośrednio przy budynku.
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka