Organizacja Godna Naśladowania – W Rękach Młodych

Opublikowano 2019-06-24 09:21:15. Artykuł wyświetlono: 1354 razy.

Członkowie Nieformalnej Grupy Młodzieży z Gminy Rybno „W Rękach Młodych” – Sylwester Kasprowicz, Ewelina Deptuła i Paulina Krajewska dnia 19 czerwca 2019 roku uczestniczyli w Gali rozstrzygającej XVI edycję Konkursu pn. „Godni Naśladowania” w województwie Warmińsko-Mazurskim, która odbyła się w Hotelu Omega w Olsztynie.

Organizację „W Rękach Młodych” do konkursu zgłosiło zaprzyjaźnione z tymi młodymi ludźmi - Stowarzyszenie „Żabianka” z Żabin. Na ponad 6 tysięcy organizacji zarejestrowanych w woj. Warmińsko-Mazurskim młodzież z gminy Rybno w kategorii „Organizacja Godna Naśladowania” zdobyła wyróżnienie oraz dwie główne nagrody: 3700 zł od Marszałka woj. Warmińsko-Mazurskiego – Gustawa Marka Brzezina oraz 700 zł od Wojewody Warmińsko Mazurskiego – Artura Chojeckiego. Wyróżnienia oraz nagrody wręczyli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego i Wojewody oraz Przewodniczący Rady Organizacji Pozarządowych – Arkadiusz Jachimowicz.

- Chcielibyśmy serdecznie podziękować Stowarzyszeniu „Żabianka” z Prezesem – Mariuszem Kryską na czele za zgłoszenie nas do tak prestiżowego konkursu. Dziękujemy Radzie Organizacji Pozarządowych, która doceniła nasze prospołeczne i charytatywne działania. Dziękujemy także osobom, które napisały rekomendacje pod wnioskiem: Wójtowi Gminy Rybno - Tomaszowi Węgrzynowskiemu, Kierownik OSiR-u w Rybnie - Hannie Bem, Dyrektorowi GBP w Rybnie - Jarosławowi Rolkowskiemu oraz właścicielowi Zakładu Usług Leśnych – Janowi Rozentalskiemu i właścicielowi firmy raDRUK - Radosławowi Wasielewskiemu. To wyróżnienie jest dla nas wielkim sukcesem, serdecznie dziękujemy! – podsumowuje przewodniczący grupy „WRM” Sylwester Kasprowicz. Przypominamy, że w 2017 roku grupa „W Rękach Młodych” zdobyła wyróżnienie w tym samym konkursie, lecz w innej kategorii tj. - „Młodzież Godna Naśladowania”.- „Dzięki pomysłowości i kreatywności młodych ludzi skupionych w grupie „W rękach młodych”, ich rówieśnicy widzą, że w małych społecznościach też można wiele zrobić, zmieniać rzeczywistość, być potrzebnym, mieć poczucie sensu życia” – napisał w rekomendacji wójt - Tomasz Węgrzynowski.

- „Poprzez zaangażowanie członków grupy „W Rękach Młodych” w naszej Gminie odbywają się imprezy nie tylko dla dzieci, rodzin i osób starszych, ale dla osób, które najbardziej potrzebują pomocy w naszej lokalnej społeczności.” – dodaje kierownik OSiR-u Hanna Bem.

- „Chęć działania w tak małej społeczności tej młodzieży, motywuje także nasze miejscowe firmy, które angażują się w pomoc w organizację inicjatyw tej grupy. Tak więc, nie zostało nam nic innego, jak zarekomendować grupę „W rękach młodych” do tytułu „Godni Naśladowania” – podsumowuje Prezes Jan Rozentalski.

W nieformalnej grupie młodzieży z Gminy Rybno „W Rękach Młodych” działają: Klaudia Wiśniewska, Kinga Lewandowska, Zuzanna Knozowska, Ewelina Deptuła, Aneta Tanasiewicz, Paulina Krajewska, Żaneta Krukowska, Oliwia Krukowska, Natalia Sobotka, Alina Świniarska, Julia Popp, Maja Świniarska, Weronika Seroka, Wiktoria Godlewska, Paulina Świniarska, Dawid Boguski, Tomasz Żuralski, Piotr Zabłotny, Łukasz Piórkowski, Paweł Kaczmarski, Krzysztof Sobotka, Szymon Piórkowski, Piotr Sobotka, Szymon Wielgosiński, Daniel Kasprowicz i Sylwester Kasprowicz.

Autor: IP

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz