OSP w Jeglii i Koszelewach będą lepiej alarmowane

Opublikowano 2014-09-29 14:22:10. Artykuł wyświetlono: 1624 razy.

Ochotnicze Straże Pożarne w Jeglii i Koszelewach wzbogaciły się o system zdalnego alarmowania (tzw. selektywne wywołanie).

Dzięki tej inwestycji dyżurny stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Działdowie może drogą radiową uruchomić syreny znajdujące się w strażnicach OSP w Jeglii i Koszelewach. Zainstalowane systemy selektywnego wywołania pozwalają znacząco skrócić czas jaki do tej pory był potrzebny na uruchomienie syreny, przybycie strażaków do remizy i podjęcie interwencji ratowniczej. Zakup systemów to kolejna inwestycja zrealizowana przez Gminę Rybno mająca wpływ na poprawę bezpieczeństwa przeciwpożarowego na terenie gminy.

Zakup systemów zdalnego alarmowania został sfinansowany z budżetu Gminy Rybno, przy 30% udziale środków finansowych Powiatu Działdowskiego.