www.gminarybno.pl

Drukuj

Oszacowano szkody suszowe

Opublikowano 2018-07-19 13:59:11. Artykuł wyświetlono: 330 razy.

W dniach 10.07. – 17.07. 2018r. pracowała komisja szacująca straty w uprawach i sporządzająca protokoły z oględzin uszkodzonych upraw. Do 13 lipca rolnicy złożyli łącznie około 200 wniosków o oszacowanie szkód spowodowanych suszą.

Serdeczne podziękowania składamy Pracownikom PZDR w Działdowie - Pani Joannie Słupskiej i Pani Renacie Skibickiej oraz Pracownikom Warmińsko – Mazurskiej Izby Rolniczej w Olsztynie Panu Bartłomiejowi Lewalskiemu i Tomaszowi Bieleckiemu za udział w pracach komisji szacującej szkody w gospodarstwach rolnych powstałe w wyniku niekorzystnego zjawiska atmosferycznego - suszy na terenie Gminy Rybno.

Obecnie czekamy na decyzję Ministerstwa w sprawie formy pomocy rolnikom.

Wójt Gminy Rybno    
Tomasz Węgrzynowski

 
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka