Pan Jacek Szulwic laureatem ‘Mlecznej Gali’

Opublikowano 2015-07-14 13:25:30. Artykuł wyświetlono: 1788 razy.

Mleczna Gala to uroczystość mająca na celu uhonorowanie tych hodowców bydła mlecznego, których krowy uzyskały najwyższe w kraju wydajności. Tegoroczna edycja Mlecznej Gali odbyła się dnia 15 maja w Poznaniu.

Z przyjemnością informujemy, iż w gronie laureatów znalazł się hodowca z naszej gminy – Pan Jacek Szulwic, który zajął pierwsze miejsce w kategorii hodowców rasy polskiej czarno-białej, z wydajnością 6488 kg mleka.

Państwo Marzena i Jacek Szulwic prowadzą gospodarstwo we wsi Groszki. Łącznie użytkują 100 ha, z czego 60 ha stanowi ich własność. Przejęte po rodzicach gospodarstwo i stado bydła, prowadzą już od 15 lat. Obecnie utrzymywanie jest w nim 100 sztuk bydła, w tym 40 krów ras mlecznych polskiej czarno-białej i simentalskiej. Dodatkowo w celu poprawienia opłacalności, Państwo Szulwic hodują rocznie ponad 400 sztuk tuczników żywionych paszami wyprodukowanymi w gospodarstwie.

Połowę areału w gospodarstwie stanowią użytki zielone, drugą grunty orne, na których uprawiana jest kukurydza na kiszonkę oraz zboża.
Gratulujemy sukcesu!