Pierwsi absolwenci w historii szkoły

Opublikowano 2013-06-19 13:57:11. Artykuł wyświetlono: 2381 razy.

Dnia 14 czerwca 2013r. w Zespole Szkół w Rybnie odbył się uroczysty apel dla uczniów kończących Zasadniczą Szkołę Zawodową w Rybnie. Było to wyjątkowe wydarzenie, ponieważ tegoroczni absolwenci to jednocześnie pierwsi absolwenci w historii szkoły.

Szkołę ukończyło sześcioro absolwentów. Są to uczniowie, którzy kształcili się w zawodach – sprzedawca i malarz tapeciarz. Na uroczysty apel zaproszono Wójta Gminy Rybno, grono pedagogiczne i pracodawców. Wszyscy podkreślali, że ten dzień to wydarzenie wyjątkowe w historii szkoły, co zaznaczono wpisaniem w kronice szkolnej. Absolwenci przystąpili do zdawania egzaminów zawodowych i czeladniczych. Obowiązki wychowawcy w tej klasie pełniła p. J. Kruszyńska. Dyrekcja, wychowawca, nauczyciele oraz uczniowie składają serdeczne podziękowanie wszystkim pracodawcom, którzy umożliwili kształcenie zawodowe w wybranych zawodach.

Tekst i fot. nadesłane przez: ZS Rybno