Pilotażowy program 'aktywny samorząd'

Opublikowano 2016-03-04 10:59:13. Artykuł wyświetlono: 1216 razy.

Powiat Działdowski za pośrednictwem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Działdowie jest realizatorem pilotażowego programu „Aktywny samorząd” adresowanego do osób ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności zamieszkałych na terenie Powiatu Działdowskiego.

Głównym celem programu jest wyeliminowanie lub zmniejszenie barier ograniczających uczestnictwo beneficjentów pomocy w życiu społecznym, zawodowym i w dostępie do edukacji.

Uczestnikami programu „Aktywny Samorząd” Moduł II mogą być osoby pobierające naukę w szkole policealnej, kolegium lub w szkole wyższej (studia pierwszego stopnia, studia drugiego stopnia, jednolite studia magisterskie, studia podyplomowe lub doktoranckie prowadzone przez szkoły wyższe w systemie stacjonarnym/ dziennym lub niestacjonarnym/wieczorowym/zaocznym lub eksternistycznym, w tym również za pośrednictwem internetu.

Wnioski na semestr zimowy roku akademickiego/szkolnego 2015/2016 przyjmowane są od 1 września do 10 października 2015 roku w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Działdowie ul. Lidzbarska 31, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30.

Druki wniosków dostępne są do pobrania w zakładce – Aktywny Samorząd na stronie internetowej www.pcpr.dzialdowo.pl

Szczegółowe informacje można uzyskać w siedzibie
Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie
ul. Lidzbarska 31