Podpisanie umowy na program Senior+

Opublikowano 2017-07-05 08:14:54. Artykuł wyświetlono: 1624 razy.

W dniu 04.07.2017r. w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim  Wójt Gminy Rybno Tomasz Węgrzynowski wraz ze Skarbnikiem Gminy Rybno Zdzisławą Kanicz podpisali w imieniu Gminy Rybno umowę w sprawie realizacji programu Senior+.

Celem projektu jest wsparcie seniorów poprzez utworzenie klubu "SENIOR+" w miejscowości Dębień. W ramach planowanych działań przewiduje się skierowanie do seniorów oferty uwzględniającej ich potrzeby w szczególności prozdrowotne, edukacyjne, kulturalno-oświatowe oraz rekreacyjne.

W ramach projektu wykonane zostaną prace remontowe wnętrza i elementów zewnętrznych świetlicy wiejskiej w Dębieniu. Przewidywany zakres robót obejmować będzie remont ścian poprzez odnowienie powłok malarskich, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wykonanie podjazdu dla osób niepełnosprawnych oraz modernizację systemu grzewczego.