Podpisanie umowy na realizację projektu informatycznego

Opublikowano 2019-03-04 12:02:31. Artykuł wyświetlono: 1125 razy.

W dniu 4.03.2019r. w Rybnie została podpisana umowa na realizację projektu pod nazwą „Cyfrowe usługi w zakresie udostępniania informacji publicznej Gminy Rybno”.

Projekt polega na budowie nowoczesnych rozwiązań e-administracji w Gminie Rybno, które umożliwią uruchomienie usług elektronicznych – między innymi obsługę płatności, wypełnianie formularzy przez interesantów, wysyłanie ich do urzędu, a także przekazywanie informacji zwrotnej o przebiegu załatwienia sprawy. Ponadto Urząd Gminy Rybno zostanie wyposażony w nowoczesną infrastrukturę sprzętową (serwery, macierz, sprzętowy firewall) i dedykowane oprogramowanie, które zautomatyzuje procesy finansowo-księgowe oraz umożliwi uruchomienie elektronicznego obiegu dokumentów. Jednym z elementów projektu jest także wdrożenie portalu e-Rada umożliwiającego dostęp do dokumentacji typu uchwały, wyniki głosowań czy transmisje on-line z sesji Rady Gminy Rybno.

Projekt jest dofinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.