www.gminarybno.pl

Drukuj

Podsumowanie XVI Biegu Niepodległości

Opublikowano 2013-11-12 13:10:03. Artykuł wyświetlono: 2329 razy.

XVI Bieg Niepodległości przeszedł już do historii. W dniu 11 listopada 2013 r. od wczesnych godzin przedpołudniowych w centrum miejscowości Rybno gromadzili się organizatorzy, biegacze, kibice i mieszkańcy Gminy Rybno, którzy chcieli uczestniczyć w sportowym uczczeniu 95 rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

Uroczyste obchody 95 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji ojczyzny, następnie dzieci ze Szkoły Podstawowej w Jeglii oraz z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybnie przedstawiły program artystyczny o tematyce patriotycznej.

Jako pierwsze na trasę "biegu otwarcia" wystartowały najmłodsze dzieci, które wraz z opiekunami zmagały się z 300 metrowym dystansem. W biegu tym pobiegło 102 dzieci, a wśród nich najmłodszy uczestnik biegu - 15 miesięczny Marcel Kowalewski.

W kolejnej części obchodów rocznicy odzyskania niepodległości odbyły się przemówienia okolicznościowe a chwilę potem wystartował bieg pod hasłem "Przegonić raka", w którym pobiegło ponad 40 osób popierających kampanię społeczną "Rak. To się leczy!". Następnie rozpoczęły się biegi w poszczególnych kategoriach wiekowych, gdzie na trasach o zróżnicowanym dystansie rywalizowało łącznie 314 osób. Zwycięzcy poszczególnych biegów otrzymali atrakcyjne nagrody i pamiątkowe statuetki. Natomiast na wszystkich zawodników i kibiców czekała gorąca grochówka podawana z kuchni polowej przez strażaków z OSP Rybno. Strażacka grochówka cieszyła się ogromnym powodzeniem a osoby poczęstowane bardzo ją chwaliły. W sumie wydano kilkaset porcji zupy.

Wójt Gminy Rybno Edmund Ligman dziękuje organizatorom, sędziom, Młodzieżowej Orkiestrze Dętej, strażakom z jednostek OSP w Dębieniu, Koszelewach, Rumianie, Rybnie i Żabinach oraz wszystkim innym osobom, które wsparły organizację XVI Biegu Niepodległości w Rybnie.

ZAŁĄCZNIKI


Galeria zdjęć skojarzona z tekstem 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka