Podziękowanie za pomoc Ukrainie

Opublikowano 2022-03-10 14:09:09. Artykuł wyświetlono: 664 razy.

Wójt Gminy Rybno Tomasz Węgrzynowski bardzo dziękuje Mieszkańcom i Przyjaciołom Gminy Rybno za zaangażowanie oraz wielkie serce, jakie wkładacie Państwo w organizację pomocy rzeczowej i finansowej na rzecz poszkodowanych w konflikcie zbrojnym na Ukrainie.

Dziękujemy parafiom, szkołom, strażakom, jednostkom organizacyjnym naszej gminy, wszelkim organizacjom społecznym, przedsiębiorcom oraz wszystkim indywidualnym mieszkańcom za piękne i szlachetne gesty i konkretne wsparcie na rzecz naszych wschodnich sąsiadów.

Pragnę również serdecznie podziękować naszym przyjaciołom z Holandii, którzy przywieźli dary materialne oraz mieszkańcom partnerskiej Gminy Heiden za przekazane wsparcie finansowe na pomoc naszym gościom z Ukrainy.

Na terenie naszej gminy przebywa już wielu uchodźców, którym staramy się zapewnić jak najlepsze warunki życia, edukację i opiekę przedszkolną dla dzieci, wsparcie materialne i opiekę zdrowotną.

W tym trudnym czasie bądźmy razem, połączeni wspólną troską o pokój i bezpieczeństwo w Europie i na świecie.

Zachęcamy do śledzenia strony internetowej Gminy i profilu na FB, gdzie będziemy zamieszczać aktualne informacje i prośby o pomoc i wsparcie.