Pokazy ratownicze OSP

Opublikowano 2014-10-16 13:50:29. Artykuł wyświetlono: 2366 razy.

W dniu 11 października 2014 r. na parkingu nad jeziorem Zarybińskim odbyły się pokazy ratownicze w wykonaniu strażaków z jednostek OSP funkcjonujących na terenie Gminy Rybno.

Ćwiczenia odbyły się w ramach podsumowania zakończonego niedawno kursu z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy finansowego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach Działanie 9.5. Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich. Manewry strażaków poprzedził pokaz udzielania pierwszej pomocy w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Rybnie.

Symulowaną akcję ratunkową obserwowali: Wójt Gminy Rybno Edmund Ligman, Starosta Działdowski Marian Janicki, Komendant Powiatowy PSP w Działdowie st. bryg. Bogdan Cywiński oraz przedstawiciele Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP i mieszkańcy Gminy Rybno.

Galeria zdjęć skojarzona z tekstem