www.gminarybno.pl

Drukuj

Półkolonie w SP w Rybnie

Opublikowano 2018-08-07 07:56:25. Artykuł wyświetlono: 524 razy.

4 sierpnia w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybnie zakończyły się półkolonie letnie pod nazwą „Swój region zwiedzamy i z jego uroków korzystamy".

Półkolonie odbyły w się terminie 23.07.18r. – 04.08.18r. Zorganizowane były już po raz trzeci przez Radę Sołecką oraz Szkołę Podstawową im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybnie. Ze względu na bardzo duże zainteresowanie tą formą wypoczynku, uczestników podzielono na dwa sześciodniowe turnusy, w których łącznie wzięło udział 83 uczniów klas I - VII.

Przez cały czas trwania zajęć półkoloniści przebywali pod czujnym okiem kadry nauczycielskiej, w skład której wchodzili: Bożena Dobrzyńska, Monika Ciżewska, Ewelina Frankowska, Bożena Kamińska, Barbara Karbowska, Katarzyna Karbowska, Beata Ligman, Joanna Łukaszewska, Anna Kozicka, Żaneta Kowalewska, Daniel Kroplewski, Joanna Maciejewska, Barbara Meller-Gojtowska, Ewelina Michalska, Justyna Podowska, Beata Rolkowska, Karol Rykaczewski, Zofia Stepnowska, Wioletta Ślubowska, Iwona Szarmacher, Małgorzata Urbańska i Anna Żuralska.

Program półkolonii był bardzo atrakcyjny. Podczas sześciodniowych turnusów półkoloniści uczestniczyli w warsztatach kulinarnych, plastycznych, zajęciach terenowych, sportowych i rekreacyjnych na świeżym powietrzu. Oprócz tych zajęć czekało na nich również wiele wyjazdów: do Iławy, gdzie odbył się dwugodzinny rejs statkiem po jeziorze Jeziorak, na basen, farmę Noego w Kiełpinach oraz Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku.

Z radością dzieci i młodzież korzystali również z nowo otwartego wodnego placu zabaw nad jeziorem Zarybinek. W programie uwzględniono także obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę organizując dla starszej grupy grę terenową. Jednym z elementów podsumowania gry było spotkanie z panem Piotrem Rydlem, Laureatem Nagrody Honorowej „Świadek Historii”, wręczanej szczególnie zasłużonym dla upamiętniania historii narodu polskiego przez Delegaturę IPN w Bydgoszczy.

Dyrektor szkoły Bożena Dobrzyńska wraz z kierownikiem półkolonii Katarzyną Karbowską dziękują panu Karolowi Żórańskiemu - dyrektorowi Banku Spółdzielczego w Rybnie, który ufundował dla każdego uczestnika półkolonii pamiątkowe chusty na znak przynależności do grupy oraz wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia letniego wypoczynku dla uczniów naszej szkoły: nauczycielom pracującym w formie wolontariatu, panu Henrykowi Wiśniewskiemu – sołtysowi, panu Piotrowi Rydlowi, wolontariuszce Paulinie Świniarskiej – studentce, ratownikom oraz policjantom.

Po każdym turnusie dokonywaliśmy podsumowania półkolonii, podczas którego uczestnicy wypowiadali się na temat tego, który z punków programu podobał im się najbardziej. Zdania były podzielone, co świadczy, że uczestnicy są zadowoleni zarówno z oferty programowej, jak i sposobu jej realizacji. O atrakcyjności półkolonii świadczyła także codzienna obecność półkolonistów. Rodzicom dziękujemy za wszystkie słowa uznania i podziękowania za naszą pracę.

Tekst: Katarzyna Karbowska; fot.: SP w Rybnie
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka