www.gminarybno.pl

Drukuj

Pomoc żywnościowa dla osób korzystających z pomocy społecznej

Opublikowano 2016-09-28 12:19:49. Artykuł wyświetlono: 442 razy.

OGŁOSZENIE

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rybnie informuje o możliwości skorzystania z pomocy żywnościowej w postaci artykułów żywnościowych: makaron jajeczny, ryż biały, herbatniki, mleko UHT, groszek z marchewką, fasola biała, koncentrat pomidorowy, powidła śliwkowe, gulasz wieprzowy, filet z makreli w oleju, szynka drobiowa, cukier biały oraz olej rzepakowy.

Artykuły spożywcze będą wydawane przy Gminny Ośrodku Pomocy Społecznej w Rybnie. Artykuły spożywcze są dla osób korzystających obecnie ze świadczeń pomocy społecznej (tj. z  zasiłków okresowych, celowych, stałych) oraz osób samotnych, bezrobotnych, długotrwale  chorych lub niepełnosprawnych, rodzin wielodzietnych i rodzin niepełnych. Dochód nie może  przekroczyć kwoty 771,00 na osobę w rodzinie oraz 951,00 na osobę samotną — jest to 150%  kryterium dochodowego.

Z uwagi na ograniczoną ilość towaru, w pierwszej kolejności paczki otrzymają osoby i rodziny spełniające 100% kryterium dochodowego czyli 514,00zl. na osobę  w rodzinie oraz 634,00 zł. na osobę samotną. Rodzinom oraz osobom przekraczającym  kryterium dochodowe - 150% żywność nie będzie przyznawana.

W związku z powyższym  osoby, które kwalifikują się do w/w pomocy muszą dostarczyć zaświadczenie o dochodach  netto za miesiąc wrzesień 2016r. oraz dokumenty potwierdzające bezrobocie, chorobę oraz  niepełnosprawność do GOPS Rybno przy ul. Zajeziornej 58 w terminie do 17.10.2016r. 

Pomoc w formie artykułów żywnościowych wydawana będzie w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 - Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym
 
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka